wz

Zpět na hlavní stránku!


Přišla dobrá zpráva z Filipín.

Senát Filipínské republiky odmítl návrh, který měl vést k širšímu zapracování agendy tzv. “sexuálního a reprodukčního zdraví” do národních zákonů, de facto k liberalizaci interrupcí a antikoncepce. Před touto možností varoval už představitel strany s většinovým zastoupením v národním senátu, Vicente Sotto. Senát následně rozhodl sice o přijetí novely zaměřené na péči o reprodukční zdraví, ale současně z ní vyloučil ustanovení, které by mohli vést k zjednodušení přístupu k potratům.

Filipíny se v minulosti ocitly několikrát i pod nátlakem OSN a jejich organizací, které vměšujíc se do legislativního procesu suverénního filipínského státu žádali povolení potratů, dokonce i pod hrozbou sankcí.

Výsledné rozhodnutí filipínského senátu přivítala i tamní katolická biskupská konference, která vyjádřila jasný nesouhlas s tendenčně interpretovanými návrhy na změnu zákonů tzv. “péče o reprodukční zdraví”, protože se dostávají do konfliktu přímo se státní ústavou, která zaručuje právo na život od početí.

Filipíny jsou země s jedním z největších zastoupení katolických věřících.

Opsal dne 26.8.2013 JUDr.PhDr. Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

 

Zpět na hlavní stránku!